Якщо ви плануєте відмовитися від алкоголю, і шукаєте додаткову мотивацію для цього, то можете сміливо додати сяючу шкіру до стовпця «плюси». Тенденція відмови від алкоголю (або його скорочення) набула поширення в останні роки: згідно з опитуванням Gallup 2023 року, 62 відсотки дорослих віком до 35 років повідомляють про регулярне вживання алкоголю, що на 10 відсотків менше, ніж у 2003 році. зміна частково через нові соціальні звичаї, розвиток населення та загальні проблеми зі здоров’ям. Якщо статистичних даних недостатньо, щоб переконати вас: зростання кількості безалкогольних меню, рух тверезої цікавості та все більш привабливі альтернативи випивці є доказом того, що скорочення споживання алкоголю є глобальним трендом. Неоспіваний бонус тверезого життя? Це може змінити вашу шкіру на краще. Ми завжди знали, що алкоголь не є еліксиром здоров’я, але, здається, вживання алкоголю також впливає на наш колір обличчя.

Отже, який саме вплив має алкоголь на нашу шкіру?

«Алкоголь насправді є однією з найгірших, найагресивніших сполук, які руйнують вашу шкіру», — каже нью-йоркський дієтолог Хайро Родрігес, серед клієнтів якого є модельєри та редактори Vogue. «Я завжди жартую зі своїми пацієнтами: «Якщо ви хочете подорослішати, пийте!» Тут Родрігес розкриває точний вплив алкоголю на шкіру, а також переваги відмови або рідшого вживання алкоголю.

«Алкоголь насправді є однією з найгірших, найагресивніших сполук, які руйнують вашу шкіру»

Алкоголь зневоднює шкіру

Родрігес зазначає, що вживання алкоголю класифікується як мінімум два алкогольні напої на день – цього достатньо, щоб завдати величезної шкоди вашій шкірі, оскільки це впливає на будь-які слизові оболонки, від підшлункової залози до печінки та обличчя. Це може проявлятися у вигляді видимого зневоднення, оскільки алкоголь позбавляє вашу шкіру рідини. «Якщо ви подивитеся на людину, яка вживала алкоголь протягом 20 або 30 років, і на когось такого ж віку, який взагалі не вживав алкоголю, ми побачимо величезну різницю саме на шкірі», — каже Родрігес.

І для кожного, хто коли-небудь відчував почервоніння обличчя після коктейлю чи келиха вина, це почервоніння пов’язане з запаленням. «Алкоголь запалює тканину, а системне запалення шкіри, викликане алкоголем, викликає гістамінову реакцію, яка викликає почервоніння шкіри», — говорить Родрігес. «Спочатку ви думаєте: «О, я трохи почервонів, це не страшно, але через деякий час — шість місяців, рік-два— якщо ви продовжуєте пити, це може стати помітним почервонінням обличчя яке буде складно приховати».

Змініть свої звички, збережіть свою шкіру

На щастя, надія полягає в продуманих змінах у вашій рутині – і в стійкості вашого тіла. «Ваша шкіра, як і будь-який інший орган, має здатність до регенерації», — каже Родрігес. «Тіло має неймовірну швидкість регідратації. Але ця регенерація залежить від того, скільки шкоди було завдано. Якщо ви пили протягом 15-20 років і кинули, я вважаю, що це чудово, але чи можете ви відновити свою шкіру до нормального 50-річного віку? Як тільки ви руйнуєте колаген, його важко відновити».

А для тих, хто не зацікавлений у повній відмові від алкоголю, кілька простих кроків можуть допомогти захистити ваш колір обличчя.

Пийте через день – або рідше

«Коли тобі 20 і ти п’єш, цей напій покидає твій організм приблизно за три години», — каже Родрігес. «Коли вам 40, це займає в середньому 33 години. Якщо ваш час у дорозі становить три години, це означає, що ви можете пити в понеділок, а до вівторка він буде виведений з вашого організму. Якщо вам 40 і ви п’єте в понеділок, не пийте до середи. Зведіть до мінімуму один або два рази на тиждень – чим менше споживання, тим менше пошкодження шкіри».

Вибирайте алкоголь з розумом

«Різні спирти по-різному впливають на шкіру, але, як правило, чим прозоріше, тим краще — горілка, джин і текіла швидше виводяться з організму», — каже Родрігес. «Якщо обираєтн горілку то беріть без зерна таку як картопляну горілку. Вона набагато чистіша і плавніша, тому легко потрапляє в ваше тіло та виходить з нього без проблем».

Пийте звичайну воду також

Загальне правило: насолоджуйтеся склянкою води на кожен коктейль. «Якщо ви збираєтеся пити, пийте разом з водою, щоб посилити сечогінний ефект», — каже Родрігес. «Матері говорили це протягом останніх двох тисяч років, але ніхто не слухає, якщо це говорить ваша мати».