Якщо весело провести час у святковий період є пріоритетом, ви можете зіткнутися з наслідками переїдання та зловживання алкоголем, які зрештою відображаються на вашій шкірі.

Коли організм піддається впливу високих рівнів глюкози (або цукру), білки колагену та еластину в шкірі порушуються, що спричиняє руйнування її еластичної структури. Крім того, що шкіра втрачає свою еластичність, це також може призвести до збільшення вироблення шкірного сала, зневоднення та більш грубої та нерівної поверхні шкіри. Велика кількість цукру в алкоголі також є проблемою для шкіри. «Алкоголь є сечогінним засобом і призводить до зневоднення нашої шкіри та тіла», — каже доктор Зайнаб Лафтах, консультант-дерматолог HCA The Shard. «Це змушує кровоносні судини в нашій шкірі розширюватися, викликаючи почервоніння та набряклість. Алкоголь також є відомим тригером розацеа та псоріазу».

Не тільки наша схильність до надмірностей може спричинити проблеми; згідно з опитуванням YouGov, чверть дорослих у Великій Британії вважали, що їхнє психічне здоров’я погіршилося на Різдво, а більше половини хвилювалися за психічне здоров’я близької людини. Якщо взяти до уваги, яким бурхливим був цей рік як у локальному, так і в глобальному масштабі, стрес неминуче підкрадеться. «Стрес підвищує рівень кортизолу та призводить до запалення, погіршуючи запальні захворювання шкіри, такі як акне, розацеа, екзема та псоріазу», — говорить доктор Джейсон Томсон, керівник медичного відділу Skin+Me, бренду засобів для догляду за шкірою, які відпускаються за рецептом і розроблені дерматологами.

«Кортизол також може опосередковано впливати на активність сальних залоз і сприяти виникненню вугрів, стрес підвищує проникність шкірного бар’єру, що призводить до збільшення втрати води та зневоднення шкіри», — каже лікар. «Стрес також може зменшити синтез колагену, що призводить до втрати еластичності та товщини шкіри». Стрес також може спричинити зміни в тому, як ми доглядаємо за шкірою. «Ми не повинні недооцінювати вплив стресу на наші щоденні процедури по догляду за шкірою, які часто відкидаються на другий план», — каже доктор Офелія Верейтч, дерматолог-консультант L’Oréal Paris. «Наша шкіра процвітає завдяки щоденній рутині, і якщо вона переривається з якоїсь причини, наприклад стресу, це може погіршити проблеми та викликати загострення. Часом, коли ми перебуваємо в стані стресу, ми можемо виявити, що пропускаємо наші звичні процедури догляду за шкірою... що негативно впливає на нашу шкіру».

Хоча експерти розходяться в думках щодо того, що насправді означає детоксикація по відношенню до вашої шкіри – хоч ваша шкіра вправно захищається від зовнішніх подразників через шкірний бар’єр, з медичної точки зору неможливо вивести токсини з організму через шкіру. Проте більшість спеціалістів погоджуються, що будь-яка сезонна млявість шкіри може отримати користь від оновлення. «Немає переконливих доказів, які б підтверджували будь-яку форму «детоксикації шкіри», — каже Мальвіна Каннінгем, дерматолог-консультант Skin+Me. «Це баланс між тим, що ви використовуєте на своїй шкірі з точки зору активних інгредієнтів і косметики з метою заспокоїти та зволожити вашу шкіру, а також оглядом вашого загального стану здоров’я та зменшенням стресу для шкіри, такого як брак сну, занадто багато алкоголю, незбалансоване харчування, куріння та забруднення навколишнього середовища». Та все ж є декілька порад, як зберегти здоров'я шкіри під час затяжних свят...

Виконайте процедуру подвійного очищення

Не дарма це кліше догляду за шкірою. Подвійне очищення (процес очищення двічі: вранці і ввечері) — це дійсно ефективний спосіб видалити всі сліди макіяжу та забруднення зі шкіри, не кажучи вже про 30 000-40 000 клітин, які скидає шкіра. кожен день. Мало того, що недостатнє очищення може сприяти забиванню пор, висипанням і тьмяності, але якщо ви не виведете весь цей глибоко залягаючий бруд з ваших пор, це зробить більшість того, що ви наносите після цього, практично марним – включно з дорогою сироваткою, яку Санта люб’язно приніс вам. Бальзами та очищаючі олії, які розчиняють бруд і проникають глибоко в шкіру, є хорошими варіантами першого очищення, тоді як креми, гелі та міцелярні води підходять для другого очищення. У той час як Лафтах рекомендує зволожуючий миючий засіб від CeraVe, який містить три основні цераміди, які допомагають живити шкіру під час процесу очищення, Каннінгем наводить аргументи на користь «миючих засобів із м’якою кислотою, як-от PHA (полігідроксикислота – ніжніша, ніж її двоюрідні AHA/BHA)», які додасть «м’яке відлущування, яке допоможе освітлити тьмяну шкіру без шкоди для бар’єрної функції».

Переосмисліть свій розпорядок дня

Шкіра, якій доводиться боротися з натиском неправильного харчування, недосипання та додаткового стресу, не потребує додаткових ускладнень у вигляді метушливої рутини, в якій багато з нас винні. «Використання надмірної кількості кислот і активних речовин [призводить] до чутливості, подразнення та погіршує бар’єрну функцію вашої шкіри. Якщо у вас чутлива, подразнена шкіра, то припинення використання продуктів і повернення до дбайливого та підтримуючого догляду за шкірою можна вважати різновидом «детоксикації шкіри», і це допоможе вам відновити стан шкіри», – зазначає Каннінгем.

Почніть із переходу до м’якого миючого та зволожуючого засобу, який не подразнює та не пошкоджує вже пошкоджену шкіру. Додавання освітлюючого антиоксиданту, такого як вітамін С, у вашу щоденну рутину допоможе стимулювати колаген, запропонує освітлюючий дзвінок для пробудження та протидіє окисленню, спричиненому запальними вільними радикалами; нам подобається 3,5% вітамін С, ніацинамід, саліцилова кислота, освітлююча сироватка та сироватка проти темних плям Garnier. «Подумайте про те, щоб додати активний засіб до свого нічного режиму… Ретиноли та ретиноїди підтверджені найбільшою кількістю наукових доказів. Доведено, що вони стимулюють синтез колагену, вирівнюють тон шкіри та зменшують запалення. Головне – починати з ретинолу повільно, спочатку один-два рази на тиждень, і поступово переходити до нічного вживання протягом кількох тижнів», – додає Лафтах. Спробуйте відновлюючу сироватку Retinol Repair Serum від SKIN&LAB , яка забезпечує всі переваги, мінус будь-які пов’язані з цим подразнення.

Слідкуйте за своїм кишечником

Простіше сказати, ніж зробити, але виключити шоколад, солоні канапе та жирну їжу зі свого щоденного раціону життєво важливо, якщо ви хочете, щоб шкіра співала, а не стогонала. «Здорова дієта важлива для осі кишечник-шкіра та гомеостазу шкіри», — каже Лафтах. Іншими словами, підтримувати здоров’я шкіри означає підтримувати здоров’я кишечника та його делікатного мікробіому. Не тільки їжа сприяє поганому здоров’ю кишечника; алкоголь викликає запальну реакцію в кишечнику, що може призвести до дискомфорту в травній системі, включаючи біль у животі та здуття. Алкоголь також пригнічує вироблення травних ферментів, через що вашому організму буде складніше розщеплювати, перетравлювати та засвоювати поживні речовини з їжі. Якщо можете, намагайтеся взагалі уникати випивки, але якщо святковий сезон здається надто чужим без склянки в руці, зробіть це склянкою червоного. Згідно з нещодавнім дослідженням, люди, які п’ють червоне вино, мають більше шансів мати здорову суміш бактерій у кишечнику, ніж ті, хто вживає інші форми алкоголю.

Зволоження, зволоження, зволоження

Надлишок цукру, алкоголь і підвищений рівень стресу впливають на шкіру різними способами, але одна проблема, яку вони викликають, — це хронічне зневоднення, стан, через який шкіра виглядає нерівною, тьмяною та сухою. Ви також можете відчувати дрібні зморшки і навіть свербіж і лущення. Якщо це про вас, скористайтеся двостороннім підходом до регідратації, вирішуючи проблему всередині та зовні. «Не забувайте пити багато води, щоб усі ваші органи були добре зволоженими», — радить Верайч. «Для найбільшого органу нашого тіла – шкіри – підвищене споживання води забезпечує добре зволоження клітин шкіри, зменшує сухість і підвищує еластичність шкіри. Питна вода також допомагає позбутися токсинів, які можуть викликати запалення».

Щоб відновити баланс шкіри, шукайте зволожуючі продукти, що містять гіалуронову кислоту, яка не тільки відновлює гідратацію, але й допомагає відновити шкірний бар’єр, який може легко пошкодитися після надто великої кількості свят. «Сироватка L’Oréal Paris Revitalift Filler Hyaluronic Acid Serum містить макрогіалуронову кислоту, яка розташована вище в шкірі, щоб зволожити та розгладити поверхню шкіри, і мікрогіалуронову кислоту, щоб забезпечити більш глибоку дію», - каже Верайтч. «Переконайтеся, що ви використовуєте зволожуючий крем із бар’єрними, зволожуючими інгредієнтами, щоб протистояти зневоднювальному впливу алкоголю та зниженій вологості, пов’язаній з холодною погодою та центральним опаленням», – додає Каннінгем.

Надайте пріоритет сну

Хоча є спокуса побалувати себе трохи Netflix і недостатньо якісно заплющити очі під час святкового періоду, нехтування регулярним режимом сну є поганою новиною для шкіри. Коли ми спимо, наша шкіра переходить у режим регенерації, замінюючи пошкоджені або мертві клітини свіжими новими та усуваючи будь-які пошкодження навколишнього середовища. Хороший сон також покращує приплив крові до шкіри та сприяє її основній структурній роботі, наприклад, відновленню життєво важливого колагену та еластину – тих самих білків, які святкові надмірності пошкоджують. Якщо ви пропустите ці дорогоцінні години (принаймні вісім, якщо зможете, більше), ви запобігаєте всій цій життєво важливій роботі з обслуговування, а натомість підвищуєте рівень запалення, уповільнюєте загоєння та відновлення систем і погіршує такі захворювання, як акне, екзема, псоріаз і алергія. «Сон — найкращі ліки від природи, і те саме стосується догляду за нашою шкірою. Восьмигодинний сон — це ще одна річ, яку варто намагатися отримувати регулярно, якщо не щовечора, щоб дати вашому тілу відпочити та відновити сили на наступний день», — погоджується Верайч.