Мелані Грант — знаменитий фахівець із попитом, чия Біблія здоров’я шкіри «Сучасний путівник здоров’я шкіри» може похвалитися передмовою, написаною її клієнткою Вікторією Бекхем.

«Завдяки двом десятиліттям досвіду в галузі та найсучаснішим студіям у Сіднеї, Мельбурні, Лос-Анджелесі та Лондоні, а також тимчасовим резиденціям у Парижі, Мелані зарекомендувала себе як один із провідних світових експертів із догляду за шкірою»

Ми обрали для вас деякі з її найкращих порад, взятих із її книги.

5 професійних порад для красивої шкіри

1. Виберіть ексфоліант відповідно до свого типу шкіри

Правило номер один для здорової шкіри – доглядати за нею відповідно до її типу. Відлущування є ключовою частиною будь-якого догляду за шкірою. «Регулярне відлущування (2-3 рази на тиждень) має важливе значення для підтримки здорового, функціонального шкірного бар’єру», – каже Мелані. Хімічні ексфоліанти, зокрема альфа-гідроксикислоти (AHA), такі як гліколева кислота, чудово підходять для комбінованої шкіри. Для жирної шкіри слід уникати фізичних ексфоліантів. Замість цього спробуйте м’який хімічний ексфоліант, такий як бета-гідроксикислоти (BHA), і зокрема саліцилова кислота, оскільки вони проникають глибоко в дерму, видаляючи всі забруднення. Вони також мають антибактеріальну та протизапальну дію.

Полігідроксикислоти (PHA) є найм’якшими хімічними ексфоліантами, оскільки вони не проникають глибоко в шкіру, як AHA або BHA, і згодом менш подразнюють – вони чудово підходять для людей з чутливою шкірою. Зверніть увагу на інгредієнти PHA, такі як глюконолактон і лактобіонова кислота, які також мають зволожуючі та протизапальні властивості. Для сухої шкіри використовуйте найм’якіші хімічні ексфоліанти один або два рази на тиждень, щоб уникнути подразнення шкіри. «Я рекомендую продукт на основі молочної кислоти, оскільки він є протимікробним і є однією з найм'якіших форм AHA».

2. Розвивайте толерантність до активних інгредієнтів

Одне з переконань Мелані, коли справа стосується догляду за шкірою, як і більшість професіоналів, полягає в тому, що менше означає краще. «Коли ми використовуємо занадто багато продуктів або часто змінюємо один на інший, ми можемо пошкодити захисний бар’єр шкіри та її антимікробну роль. Але з такою кількістю потужних активних інгредієнтів, доступних у вільному продажі, від миючих до зволожуючих, не дивно, що ми можемо випадково загратись і переборщити. Наприклад, ретиноли та кислоти можуть викликати подразнення при спільному застосуванні, оскільки обидва вони відлущують шкіру».

Це питання дозування та способу поєднання ваших формул. «Хоча я заохочую використання активних інгредієнтів, з ними потрібно поводитися обережно. Їх завжди слід вводити в низьких дозах, дозволяючи шкірі поступово виробити толерантність». Додавайте лише один активний інгредієнт за раз до свого догляду за шкірою та чекайте місяць (час, потрібний для природного відновлення шкіри), перш ніж вводити інші активні продукти. Спочатку використовуйте дуже низьку дозу продукту, лише один або два рази на тиждень, а потім поступово перейдіть до більш частого використання через кілька тижнів або навіть місяців.

3. Обов'язково закривайте вітамін С сонцезахисними засобами (SPF)

Вам цікаво чому? Бо це збільшує його ефективність в десятки разів! Дослідження показали, що використання крему, що містить потужний антиоксидант вітамін С (який має міститися в непрозорій, щільно закритій упаковці), означає, що шкіра добре захищена від пошкодження вільними радикалами, спричиненими УФ-променями. Якщо Мелані в чомусь непохитна, то це у переконанні про важливість використання SPF щодня, влітку та взимку. Гібридного засобу для макіяжу, який містить SPF (часто в основі), недостатньо. «Якщо вам потрібно робите лише одну річ для своєї шкіри – використовуйте сонцезахисний крем».

Насправді це невід’ємна частина процедури «стартового пакету проти старіння», яку вона рекомендує своїм клієнтам: терапія ретинолом, SPF і світлодіодним світлом. «Використовуйте сонцезахисний крем, який відповідає вашому типу шкіри. Більшість типів шкіри, включаючи суху, зневоднену та схильну до плям, можуть переносити хімічну формулу, але мінеральні креми ідеально підходять для чутливої шкіри. Нанесіть за 15-20 хвилин до виходу на вулицю та повторно протягом дня».

4. Найкращий інструмент для догляду вдома? Світлодіодна маска

За словами Гранта, щітки для чищення обличчя не є особливо гарною інвестицією для домашнього використання, оскільки такого ж результату можна досягти кінчиками пальців. Однак якщо і є один інструмент, який вона рекомендує мати вдома, то це світлодіодна маска. «Вони допомагають посилити синтез колагену, зволоження, оздоровлення шкіри та зменшення недоліків. Світлодіодна терапія творить чудеса з усіма типами та проблемами шкіри». Інвестуйте в якісний пристрій і використовуйте його два-три рази на тиждень, на додаток до періодичних процедур у клініці, які використовують потужнішу світлодіодну машину.

«Є три типи світлодіодної обробки: червоне світло, біле світло та синє світло. Кожне світло проникає в колір обличчя з різною частотою, що дозволяє націлити на конкретні проблеми шкіри та лікувати їх різними способами», – пояснює вона. «Червоне світло збільшує енергію клітин, щоб прискорити відновлення та відновлення, стимулювати синтез колагену, підвищити зволоження та покращити кровообіг, щоб усунути пошкодження. Червоне світло ідеально підходить для відновлення життєвої сили та сяйва шкіри. Біле світло впливає на глибші клітини, щоб запустити процес загоєння, заспокоїти почервоніння та подразнення, зменшити пігментацію та сприяти здоров’ю шкіри. Мені подобається поєднувати його з червоним світлом для ефекту омолодження. Блакитне світло знищує бактерії, що викликають прищі, покращує чистоту шкіри, одночасно заспокоюючи та зменшуючи почервоніння та запалення шкіри».

5. Огірок справді корисний для області навколо очей

Прикладання тонкими скибочками свіжого огірка з холодильника до зони навколо очей — ефективний бабусин засіб для «заспокоєння та зволоження» повік. Це також забезпечує момент релаксації. «Огірковий засіб від темних кіл – це не жарт. При нанесенні в холодному вигляді він сприяє звуженню кровоносних судин, які викликають пігментацію. За умови, що ви залишите його принаймні на 10 хвилин». Якщо у вас закінчився огірок, замочіть пакетики чаю в гарячій воді та поставте в холодильник (мінімум на 10 хвилин) як ефективний консилер – кофеїн обіцяє свіжий, пробуджений вигляд.