Всі знають, що сонце шкідливо впливає на нашу шкіру. Який найефективніший спосіб уникати його негативного впливу? Триматися від нього якнайдалі. Але ідея так собі, особливо в чудові сонячні дні, які так і тягнуть вийти на свіже повітря. Якщо уникнути сонця не виходить, або не хочеться, вихід є — сонцезахисний крем, який захищає всі шари нашої шкіри. В цій статті ми спробуємо дати відповідь на найпопулярніші питання, які стосують сонцезахисного крему і чому ним потрібно користуватись.

1. Яким типом SPF мені варто користуватись?

Важливо розуміти, що срібної кулі не існує і жоден сонцезахисний крем не захищає на всі 100% від опіків і пошкоджень шкіри. Проте він може збільшити час перебування на вулиці. І саме кількість часу, який ви можете безпечно провести на вулиці, певною мірою залежить від SPF. Нещодавні дослідження показують, що SPF 100, порівняно з SPF 50, значно покращує захист вашої шкіри від пошкоджень і опіків. Але мінімум який ми радимо — SPF 30. Чим вищий номер SPF, тим крем може бути більш липким. Це не всім подобається і тому зазвичай ці типи кремів не використовуються на щоденній основі. Це популярний вибір для тривалого перебування на відритому сонці, такі як пляж, або город 😃. Підсумовуючи: чим вище номер SPF, тим краще. Золота середина це SPF 50, такий як Dr.Ceuracle Hyal Reyouth Moist Sun SPF 50/PA++++, мінімум — SPF 30.

Що таке SPF?

SPF (Sun Protection Factor) — фактор захисту від сонця, показує, скільки сонячної енергії потрібно, щоб викликати сонячні опіки захищеній шкірі, у порівнянні з незахищеною. Наприклад, SPF 30, якщо використовувати згідно інструкції, запобігає потраплянню на вашу шкіру 97 відсотків UVB-променів. SPF 50 блокує 98 відсотків. Варто пам’ятати, що хоча вищі SPF пропонують кращий захист, вони не захищають довше, а тому їх потрібно оновлювати так само часто як і нижчі.

2. Що таке UVA та UVB?

Сонце випромінює різні типи світлових променів, два з яких головним чином відповідають за пошкодження шкіри: ультрафіолет А (UVA) і ультрафіолет B (UVB). UVB-промені коротші й не можуть проникати через скло, але саме вони викликають сонячні опіки.

UVA-промені, які можуть проникати крізь скло, є більш підступними, оскільки вони впливають на вашу шкіру за склом автомобіля або за іншою поверхеню, навіть якщо ви не відчуваєте її печіння.

Тому варто переконатись, що на етикетці обраного вами засобу вказаний тип захисту. В ідеалі це «захист від UVA/UVB» або «багатоспектральний».

Які сонцезахисні крема кращі, з Європи, Японії чи Кореї?

Сонцезахисні креми з різних країн мають різну різноманітність сонцезахисних інгредієнтів. У деяких сонцезахисних кремах зазначено фактор PA, міру захисту від UVA, яка варіюється від «+» до «++++». Система рейтингу PA була розроблена в Японії але вже починає бути стандартом в усьому світі.

Експерти зазначають, що зазвичай два інгредієнти, які забезпечують покриття UVA, — це авобензон і оксид цинку, тож вам обов’язково потрібно переконатися, що ваш сонцезахисний крем містить один із них.

Нагадуємо: як UVB, так і UVA промені викликають рак шкіри та ознаки старіння, тому завжди вибирайте сонцезахисний крем широкого спектру дії з мінімумом SPF 30. Сонцезахисний крем Beauty of Joseon - Relief Sun Rice Probiotics SPF50+/PA++++, якраз має чудовий захист від UVA та UVB-променів.

3. Яка різниця між фізичними та хімічними сонцезахисними засобами?

Шукаючи крем, ви можете зустріти такі терміни, як фізичні (або мінеральні) та хімічні засоби. Ці терміни стосуються активних інгридієнтів, які використовуються в цих засобах.

Стосовно назви речовин

Оскільки оксид цинку та діоксид титану технічно є хімічними речовинами, насправді точніше називати фізичний сонцезахисний крем «неорганічним», а хімічний — «органічним». Існує також лише 5-10 відсотків різниці в тому, як ці інгредієнти діють, оскільки обидва типи поглинають УФ-промені.

Фізичний (неорганічний) сонцезахисний крем

Є лише два неорганічних сонцезахисних інгредієнти: оксид цинку та діоксид титану. Вважається, що неорганічні сонцезахисні засоби створюють захисний бар’єр на поверхні вашої шкіри, який відбиває та розсіює ультрафіолетові промені від вашого тіла. Однак останні дослідження показують, що неорганічні сонцезахисні засоби насправді захищають шкіру, поглинаючи до 95 відсотків променів.

Майте на увазі! Фізичні сонцезахисні засоби зазвичай залишають білий відтінок, якщо ви не використовуєте тонований продукт або продукт, який використовує нанотехнології для розщеплення частинок. Крім того, незважаючи на те, що фізичні сонцезахисні креми називаються «натуральними», більшість із них не є такими й потребують обробки синтетичними хімікатами, щоб сонцезахисний крем гладко ковзав по вашій шкірі.

Хімічний (органічний) сонцезахисний крем

Усі інші активні інгредієнти, крім цинку чи титану, вважаються хімічними сонцезахисними інгредієнтами. Хімічні сонцезахисні засоби вбираються в шкіру, як лосьйон, замість того, щоб утворювати бар’єр поверх шкіри. Ці активні інгредієнти викликають хімічну реакцію, яка перетворює ультрафіолетове світло в тепло, щоб воно не могло завдати шкоди шкірі.

Можна (і треба) використовувати будь-який тип сонцезахисного крему, який вам більше до вподоби, але використовуючи суто фізичний крем, потрібно буде пошукати засіб із принаймні 10% концентрацією оксиду цинку, щоб отримати максимальний спектр дії.

4. Як часто слід наносити сонцезахисний крем?

Якщо коротко — 365 днів на рік. Це повинно стати вашою звичкою, як чищення зубів кожного ранку. Незалежно від того, проводите ви день на сонці чи ні, переконайтеся, що ви наносите достатню кількість сонцезахисного крему, щоб він був ефективним — більшість із нас цього не робить. Середньостатистичній людині на пляжі, потрібно близько 30 мл, щоб покрити всі відкриті ділянки, включаючи обличчя. І таку кількість потрібно оновлювати кожні 2 години.

Якщо ви на пляжі цілий день із сім’єю — скажімо, 6 годин на сонці — кожній людині потрібна принаймні 100 мл пляшка для себе. Якщо ви не у воді, одягніть сорочку та капелюх і сядьте в тіні. Кожен шматочок шкіри має значення.

Людям зі смаглявим відтінком шкіри або тим, хто легко засмагає, теж не варто економити. Відтінок вашої шкіри не повинен вирішувати, скільки сонцезахисного крему ви наносите. Кожен, незалежно від кольору шкіри, повинен наносити достатню кількість сонцезахисного крему, щоб забезпечити повний захист.

5. Чи дійсно мені потрібно його наносити, якщо більшу частину дня я проводжу вдома?

Навіть якщо ви не проводите півдня в басейні, ви все одно гарантовано контактуєте з ультрафіолетовими променями через вікно або визираючи назовні. Дослідження показують, що щоденне використання сонцезахисного крему може значно знизити ризик раку шкіри та ознак старіння шкіри, таких як зморшки, гіперпігментація та темні плями.

Нагадування щодо повторного нанесення: завжди варто повторно наносити сонцезахисний крем. Намагайтеся кожні 2 години, особливо якщо ви на вулиці. Те, що ви спочатку нанесли, може рухатися і сповзати протягом дня. Також потрібно приблизно 20 хвилин, щоб сонцезахисний крем подіяв. Якщо ваш сонцезахисний крем містить густіший оксид цинку, можливо, ви зможете обійтися меншою кількістю сонцезахисного крему, але якщо ви не впевнені, не ризикуйте!

6. Чи є різниця між сонцезахисним кремом для обличчя та тіла?

Що стосується захисту від сонця, то єдина реальна різниця між сонцезахисним кремом для обличчя та тіла полягає в розмірі пляшки, у якій він продається. Вам не потрібно купувати окрему пляшку сонцезахисного крему для обличчя, якщо ви не хочете . Існують чудові комбіновані продукти для обличчя та тіла.

Тим не менш, ваше обличчя часто більш чутливе, ніж решта тіла, тому багато людей віддають перевагу легкому, нежирному сонцезахисному крему, розробленому спеціально для обличчя, особливо для щоденного носіння. Вони рідше закупорюють пори, викликають висипання або подразнюють шкіру.

Вам також слід уникати використання сонцезахисних спреїв на обличчі, оскільки вдихати їх небезпечно. Якщо іншого виходу нема, спочатку розпиліть спрей на руку а потім обирежно втирайте його.

7. Чи повинні діти та немовлята використовувати інші сонцезахисні засоби, ніж дорослі?

Немовлятам і дітям, а також тим, у кого чутлива шкіра, дерматологи рекомендують фізичні сонцезахисні засоби, оскільки вони з меншою ймовірністю викликають висип або інші алергічні реакції. Для маленьких дітей чудовим вибором може стати гіпоалергенний сонцезахисний крем із оксидом цинку, наприклад Thinkbaby SPF 50.

8. Чи варто хвилюватися про шкідливі компоненти сонцезахисного крему?

Завжди варто обирати відомі, перевірені бренди. Їхня продукція, скоріш за все, буде ретельно перевірена на безпечність. Тим не менш, хімічні крема частіше викликають подразнення шкіри, тому, якщо у вас таке захворювання шкіри, як екзема чи розацеа, або якщо ви схильні до алергічних реакцій, дотримуйтеся сонцезахисних засобів, які містять оксид цинку та діоксид титану.

Аромати також є причиною подразнень у багатьох людей, тому фізичний сонцезахисний крем, який не містить ароматизаторів і є гіпоалергенним буде ідеальним вибором.

9. Мій сонцезахисний крем шкодить природі?

У травні 2018 року на Гаваях заборонили хімічні сонцезахисні інгредієнти оксибензон і октиноксат, які, на думку вчених, сприяють відбілюванню коралових рифів. Цей закон набрав чинності у 2021 році.

В сучасному світі непогано бути проактивним і обирати чітку позицію. Наша позиція полягає у тому, що всі бренди сонцезахисних кремів представлені на нашому сайті, не випробоють свою продукцію на тваринах.

Однак не всі мінеральні сонцезахисні кремитакі. Багато мінеральних сонцезахисних засобів містять мікроскопічні частинки оксиду цинку та діоксиду титану, які називаються наночастинками. Останні дослідження показують, що ці наночастинки також можуть бути шкідливими для коралових рифів.

А як щодо людей?

Оксибензон — один із хімічних інгредієнтів сонцезахисного крему, який пов’язують із гормональними збоями. Однак у статті 2017 року зазначається, що вам доведеться використовувати цей інгредієнт безперервно протягом 277 років, щоб він порушив роботу гормонів. Сучасні дослідження також показують, що наночастинки безпечні для людини і не проникають глибоко в шкіру (лише на зовнішній мертвий шар).

Підсумки

Найкращий сонцезахисний крем — це той, який ви збираєтеся використовувати. І якщо ви справді хочете захиститись від сонця, одягніть капелюх, придбайте легкий і вільний одяг яких сховає вас від сонця, а ще кращі залишайтеся в тіні або вдома, особливо під час яскравого денного сонця між полуднем і 4 вечора.