Якщо ви відмовились від алкоголю і зараз шукаєте будь-який знак, щоб продовжити триматись, то сьогодні нехай буде така причина: відмова від алкоголю однозначно корисна для вашого здоров’я та дозволяє вашому тілу отримувати всі можливі плоди від кожного вашого тренування. Відмовтеся від випивки, і ви помітите кращу продуктивність і приємніше тренування.

Ось кілька експертних думок про те, як алкоголь впливає на наші тренування.

Алкоголь зневоднює організм

Коли ваша шкіра схожа на Сахару, ви розумієте, що минулої ночі мохіто було зайве. «Алкоголь є сечогінним засобом і виводить вологу з організму», — каже Керолайн Вілсон, дієтолог бренду продуктів харчування Kitchenistic, додаючи, що 90 відсотків симптомів похмілля є прямим наслідком зневоднення. Вода є ключовою для підтримки нашого тіла в здоровому робочому стані – це не головна новина – але вона також допомагає регулювати його температуру, що може ускладнити фізичні вправи, якщо ми зневоднені.

«Якщо у вашому організмі є алкоголь, ваш пульс прискориться швидше, ніж зазвичай, і температура вашого тіла значно підвищиться, що робить вправи незручними. Ви також будете потіти більше, ніж звикли, що ще більше зневоднить ваше тіло», – зазначає Вілсон. Якщо ви п’єте, спробуйте чергувати алкогольні напої зі склянкою води, що не зупинить зневоднення, але допоможе полегшити його.

М'язова втома

Молочна кислота, винуватець судом, накопичується, коли ми вживаємо алкоголь, а це означає, що ми з більшою ймовірністю відчуватимемо більш болючі моменти під час наших тренувань під час похмілля – і погодьтеся, вони можуть бути досить болючими. «Іншими неминучими факторами є м’язова втома та брак гормонів росту, які є життєво важливими як для нарощування, так і для відновлення м’язів», — каже Вілсон. «Якщо ви постійно п’єте, час відновлення після тренування буде тривалим, і вам буде дуже важко наростити м’язи в цілому».

Продуктивність

Хоча мінімальне вживання алкоголю може не вплинути на те, як ви тренуєтеся наступного дня, більше того, було показано, що воно впливає на вашу продуктивність під час тренувань, тож вам буде важче, і після цього ви будете не настільки задоволені. Одне дослідження показало, що похмілля може знизити вашу аеробну продуктивність на 11,4 відсотка наступного дня.

Різка зміна цукру в крові

«Алкоголь часто насичений цукром, і коли їжа містить такий високі глікемічні навантаження, після повного перетравлення вона швидко перетворюється на глюкозу», — каже Вілсон. Цей раптовий сплеск означає, що тіло страждає від запалення, яке може призвести до затримки води, здуття живота та втоми, коли вона знову падає – жодне з них не полегшує тренування. «Я рекомендую уникати вина, коктейлів або напоїв із сиропами, якщо ви плануєте займатися спортом у наступні дні після вживання алкоголю — вони багаті цукром і сильно вплинуть на ваше тренування».

Знижений метаболізм

Завдяки стресу алкоголь призводить до того, що травна система, шлунок і кишечник стають ледачими. «У міру зниження секреції травлення швидкість, з якою організм поглинає необхідні поживні речовини, також зменшується, що сповільнює метаболізм». Вілсон рекомендує вживати їжу з високим вмістом поживних речовин (таких як горіхи та темно-зелені овочі) перед алкоголем, щоб допомогти травній системі функціонувати якнайкраще – це допоможе обмежити вплив на метаболізм.

Нездорова тяга

Наступного дня після кількох напоїв часто приходить шквал тяги до жирної їжі, звідси наша вдячність за смажений сніданок або жирну шаурму. «Алкоголь стимулює вироблення хімічної речовини галаніну в мозку, яка викликає у нас жагу до продуктів, багатих жирами». Відчуття млявості та дієта, позбавлена поживних речовин, означають, що наше тіло не живиться належним чином, і фізичні вправи будуть даватись значно важче.