«Поки ти чекаєш на життя, життя проходить»

Ніхто не відчуває себе комфортно, прокидаючись рано вранці; це завжди стресовий і дисциплінарний процес. На початку бажання заснути виникає вже після обіду, але ближче до ночі у нас прокидається друге дихання і сон знімає як рукою. Ми знаємо, що ранній підйом допомагає досягти цілей у бізнесі, будувати здорові звички, здійснювати мрії.

Вченими давно доведені переваги раннього пробудження.

Проте це зовсім не легко. Варто налаштуватись морально. Важливо переконати свій розум, що ви можете і хочете прокидатись рано. Що це піде вам на користь, розширить ваші можливості та подарує конкурентну перевагу.

Ви прокидаєтеся рано вранці не для того, щоб комусь догодити, а для того, щоб покращити якість свого життя, тому що час — це розкіш, і чим більше у вас часу, тим більше досягнень ви можете отримати.

Якщо ви ніколи не прокидались так рано, вам може здатись що це не для вас. Вашому мозку буде складно пояснити, для чого вставати аж настільки рано і які переваги раннього підйому будуть саме для вас.

Проте згодом, коли ми стаємо дорослішими і свідомішими, ми розуміємо, що час це життя. І якщо більшість часу ми проводимо на безкорисні і навіть шкідливі речі, то наше життя перетворюється саме в набір цих поганих звичок. Вставати рано в один і той самий час може вирівняти ваші добові ритми, нормалізувати сон, подарувати достатньо енергії протягом дня, щоб досягти намічених цілей.

Можливо ви хвилюєтесь і боїтесь починати вставати рано. Це нормально. Наш мозок боїться змін, адже зміни несуть із собою щось невідоме, щось нове. А будь-які нові звички для мозку завжди стрес. Проте не хвилюйтесь, я дам вам декілька порад, які допоможуть підкорити звичку раннього підйому без великого стресу для вашого організму.

Ось декілька порад, які вам варто опанувати:

1. План

Ранок починається звечора. Ви не можете просто почати різко вставати о 6 ранку, якщо звикли вставати о 10. Вашому мозку потрібно усвідомити ваші наміри. Вам варто приділити час і налаштуватись на те, що з певного дня ви будете прокидатись о певній годині. Прийняти рішення і дотриматись його. Це запорука успіху у будь-якій справі у вашому житті.

Здатність планувати ставить вас на організований подіум, де ви можете адекватно взяти на себе відповідальність і будувати наміри успіху.

Ціль без плану - лише бажання! Планування означає перенесення майбутнього і бажаного в сьогоднішній день. Ви плануєте лягати спати раніше, щоб прокинутися раніше та дати своєму тілу час для відновлення сил.

Перше що вам варто визначити: скільки годин сну вам потрібно, щоб наступного дня почуватись виспаним, енергійним, та продуктивним? Зазвичай дорослій людині потрібно 6-9 годин. Варто ретельно слідкувати за своїм самопочуттям і прислухатись до свого організму. Воно найкраще знає, скільки саме часу потрібно для відновлення

.Пересип теж не дуже сприяє високому рівню енергії. Поспавши 10-12 годин людина прокидається розбитою і втомленою, як і людина що спала 4 години.

Надавайте перевагу якості сну, а не його кількості. Перед сном варто "очистити" свою голову завданнями наступного дня. Спланувати що за чим ви будете робити і переконатись, що нічого не забули. Так ви подаруєте собі спокій під час сну і не будете переживати, що щось забудете.

Створіть собі графік дня, до якого ви прагнете і поступово починайте вводити його пункти у своє життя. Робіть це плавно, адже багато змін можуть викликати стрес і відкинути вас ще далі від бажаної мети. 

Тепер варто навчитись лягати раніше. Прийнявши рішення лягти раніше, відмовтесь від телефону і будь-яких інших синіх екранів за годину-дві перед сном. По-перше це, краде ваш мелатонін, а по-друге, сильно збиває з режиму. Адже всі ми знаємо як "перевірю новини перед сном" перетворюються в "о боже вже 1 година ночі".

Цю годину перед сном, я рекомендую провести у роздумах, плануваннях, медитації або з хорошою книгою у руках.

2. Майте мету

Поставте собі за мету прокидатись рано. Нехай це буде вашим якорем для підвищення мотивації.

Будуть дні, коли прокидатись буде ну дуже складно. Нічні тривоги легко порушують наш сон. Проте після певного періоду, мотивація проходить і на її місце стає дисципліна.

Ви закохаєтесь у ту версію себе, яка не дивлячись ні на що, залишається продуктивною і прокидається рано. Запам'ятайте або запишіть переваги, які ви знайдете для себе. Вони будуть мотивацією продовжувати, коли буде дуже складно.

Якщо у вас давно була ідея, саме час почати втілювати її у життя. Коли починаєш щось нове, скажімо вести блог, або свій маленький бізнес, тепер переповнює енергія яка надає сил працювати пізно ввечері і прокидатись рано вранці.

У кожного з нас є мета, і це наш обов’язок досягти цієї мети. Ваша мета змушує вас рано вставати з ліжка, ваша мета дозволяє вам подолати всі перешкоди. Отже, знайдіть свою мету і налаштуйте її на найвищий ритм, який впливає на все, що ви робите.

Таким чином ви краще пізнаєте себе і свої можливості, зможете підлаштувати графік саме для себе.

3. Створіть продуктивний вечірній ритуал

Стати ранньою пташкою – це не просто поставити ранній будинок і чекати, поки твоє тіло прокинеться.

Ми можемо недостатньо контролювати свою свідомість і досвід, коли ми спимо, але ми точно маємо контроль над нашими вечірніми справами, які змусять нас встати з ліжка наступного дня.

Перед тим, як лягти спати, варто зробити певні речі, які покращують ваш сон і дозволяють прокидатися рано вранці:

Рефлексія: Рефлексія дає вам змогу очистити свої думки від негативу до позитиву. Аналізуючи дії, які ви робили протягом дня, ви берете контроль над думками, що знаходяться у вашому розумі. Виконуючи цю вправу щовечора, ви непомітно стаєте мудрішими і краще розумієте себе і своє життя.

Щоденник: Це губка ваших думок і досвіду за день. Він очищає ваші думки та дає простір для уважності та свідомості, заспокоюючи ваш сон. Опишіть свій день і свої переживання на папір і ви відчуєте неабияке полегшення. Це займає 5-10 хвилин.

4. Приглушіть світло

Існує багато досліджень, які показують, що біле або синє світло, як правило, порушує ваш циркадний ритм; цикл, який повідомляє нашому тілу, коли спати.

На цей внутрішній біологічний годинник впливають зміни навколишнього середовища та такі фактори, як сонячне світло та температура. Тож коли ви виставляєте очі на яскраве світло, воно спотворює ритм вашого тіла і не дає вам заснути.

Вплив синього та білого світла може спричинити порушення сну, занепокоєння та безсоння, а використання тьмяного світла змушує ваше тіло відпочивати, надсилаючи сигнали про те, що пора від’єднатися від мережі та розслабитися.

Штучне освітлення заважає вашому сну, тому уникайте штучного освітлення через гаджети, телевізори та смартфони безпосередньо перед сном.

5. Вимийте обличчя або прийміть холодний душ

Прокинувшись вранці, ви все ще відчуваєте млявість і слабкість, один із способів подолати втому — вмитися або прийняти холодний душ.

Холодна вода покращує кровообіг у вашому тілі, що призводить до підвищення потреби в кисні, що змушує вас дихати глибше, активніше та пильніше.

6. Знайдіть відповідального партнера

Люди завжди потребують соціуму. Тому варто оточити себе людьми, які будуть спонукати вас до розвитку.

Якщо ви фізично не маєте змоги допомагати один одному прокидатись рано. Можна домовитись телефонувати один одному. Такий принцип надасть вам більше відповідальності, адже ви не захочете підводити свою подругу або друга. 

Це стосується не тільки ранніх пробуджень, а і опанування будь-якої нової звички. Завжди легше змусити себе піти на тренування, якщо з вами іде приємна для вас людина.

Відповідальним другом може бути ваш друг або член родини. Він або вона допоможе вам залишатись відданим своїм ранковим розпорядкам і звичкам.

7. Будьте послідовними

Не варто тероризувати себе і зневажати, якщо у вас не буде виходити. Дайте собі більше позитивного заохочення, проаналізуйте що саме пішло не так і спробуйте ще раз. Будьте послідовними та терплячими, навіть у разі невдачі. Адже чим більше ви намагаєтесь, тим легше вам стає.

Варто будувати своє життя звичка за звичкою і обов'язково хвалити себе за пройдений шлях. Це будує міцний фундамент вашого омріяного майбутнього.

Якщо ви хочете щодня прокидатися рано, ви повинні робити це постійно, щоб це стало частиною вашого розпорядку дня.

Це не завжди буде легко на початкових етапах, але з більшою практикою та самодисципліною пошук мотивації робити щось знову і знову зміцнить вашу послідовність.

Потрібно дотримуватись нової звички принаймні 30 днів, щоб вона гармонійно вписалась у ваше життя. І ваше тіло повільно адаптується. Потім вам не знадобиться будильник, щоб прокинутися в назначений час.

Пам'ятайте, будування нових звичок це тривалий і складний процес. Рухайтесь у своєму темпі і не порівнюйте себе з іншими. Вірте у свої сили і у вас все вийде. Успіхів!